Mcgill RULMAN

        Mcgill Rulman , 1905 yılında James H. McGill, akkor ampuller için tel koruyucular, kordon makaraları, prizler ve renklendirme sıvısı içeren elektrik endüstrisi için Crescent Company ürünlerini üretmek üzere Crescent Company’yi Chicago, IL’den Valparaiso, IN’ye taşıdı. 1910’da şirket McGill fabrikası olarak değiştirildi ve McGill® LEVOLIER® çekme anahtarı geliştirildi. LEVOLIER anahtarı, elektrik toptancıları ve müteahhitleri arasında kalite ile eş anlamlı hale geldi ve McGill fabrikası, yıkayıcılar, kurutucular, fırınlar, fanlar, elektrikli aletler, karıştırıcılar ve daha fazlasını içerik içeren çok sayıda elektrikli ürün için önemli bir anahtar üreticisi haline geldi.

    Aynı yıl McGill Rulman, alüminyum bronzdan kalıcı kalıp, kum ve hidrolik basınçlı dökümler üretmek için demir dışı bir dökümhane satın aldı. McGill Metal firması, bilyeli rulmanlar için bir dizi bronz tutucu geliştirdi ve bunları, Chicago, Illinois’deki Strom Bearing Company’ye sattı, o da bunları birinci sınıf otomobil üreticilerine sattı. İlk rulman üretimi Shubert adını taşıyordu, ancak 1926’nın sonlarında üretilen tüm rulmanlar McGill Manufacturing Company adı altında pazarlandı. 1924’te Strom, rulman işini sattı ve bir grup eski Strom çalışanı Valparaiso’ya taşındı. 1925 yılında Bay Frank Shubert liderliğindeki grup, McGill‘i Shubert adı altında eski Strom rulmanlarını üretmeye ikna etti ve 1926’nın sonunda McGill Rulman, McGill bilyalı rulman hattı kurdu ve pazarladı. 2015 yılında Emerson Power Transmission Corporation Regal Beloit Corporation tarafından satın alındı.

McGILL, McGILL RULMAN, McGILL RULMAN FİYAT LİSTESİ, McGILL RULMAN KATALOG, McGILL BEARINGS, McGILL BEARINGS SALES, McGILL RULMAN CATALOGE